Dlaczego warto wypełnić puste przestrzenie w nieruchomości na sprzedaż?

W pracy home stager’a trafiają się zlecenia, w których mamy do czynienia z pustymi nieruchomościami, które pomimo atrakcyjnej ceny i dobrej lokalizacji nie znajdują nabywców.

Dzieje się tak, ponieważ puste wnętrza sprawiają niekorzystne wrażenie na potencjalnym kupującym, który odnosi uczucie, że:

  • nieruchomość jest opuszczona L, nikt nie ma ochoty, w niej mieszkać i przebywać L

  • nieruchomość jest zaniedbana - widać dokładnie wszelkie nierówności, zużycia, odpryski, dziury po obrazkach…

  • nieruchomość jest zbyt mała - nie widać powierzchni (metrów kwadratowych)

  • nieruchomość nie ma pożądanych stref: wypoczynkowej, jadalni, sypialni, przestrzeni dla dzieci itd

  • nieruchomość nie odróżnia się w żaden sposób od innych oglądanych nieruchomości, tym samym nie zapada w pamięć Kupującego

Co wówczas robimy?

Najczęściej zaczynamy pracę od odświeżenia - odmalowania ścian, a następnie od zaaranżowania wnętrz w taki sposób, aby nadać im pożądaną funkcjonalność (sypialnia, jadalnia, salon itd.), przytulność oraz oznaki domowego życia.

Całości nadajemy jak najbardziej neutralny charakter, w ten sposób osiągamy efekt, że nieruchomość ma szansę spodobać się możliwie największej ilości potencjalnych Klientów. Dobranymi kolorystycznie akcentami tworzymy niepowtarzalny charakter każdej z nich.

Dlaczego tak działamy?

Ponieważ nieruchomość jest jak scena, aby ją szybciej sprzedać i uzyskać możliwie najlepszą cenę trzeba ją odpowiednio zaprezentować Klientowi. Gdy wnętrza są puste nie mamy możliwości pokazania charakteru i potencjału sprzedawanej nieruchomości. Nie dostrzega ich też zatem nasz najczęściej nie posiadający wyobraźni przestrzennej potencjalny nabywca…
Wyróżnione posty
Posty już wkrótce
Cierpliwości...
Ostatnie posty