top of page

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu? Poznaj sprawdzone wskazówki!

Mieszkania przeznaczone na wynajem powinny być atrakcyjne nie tylko pod względem lokalizacji, ale też wizualnie. Minęły czasy, kiedy upychano w nich nikomu niepotrzebne meble i zużyte sprzęty domowe. Dziś taka oferta nie ma praktycznie żadnych szans powodzenia, na coraz bardziej konkurencyjnym rynku

Jak zatem przygotować nieruchomość do wynajmu?

Po pierwsze czystość i świeżość.

Jeśli mieszkanie tego wymaga, ściany powinny zostać odświeżone, najlepiej pomalowane na jasny neutralny kolor, zużyte elementy wykończenia wymienione np. kontakty, listwy przypodłogowe, oświetlenie.

Łazienka i kuchnia powinny być sterylnie czyste. Niedopuszczalny jest widoczny brud i zaniedbania. Czasami konieczna może okazać się wymiana takich elementów jak np. baterie łazienkowe, zasłonka prysznicowa, deska sedesowa, brudne silikony itp.

Sprzęt AGD w kuchni musi zostać wyczyszczony po poprzednich lokatorach.

Po drugie wyposażenie.

Meble dobieramy funkcjonalnie i estetycznie. Staramy się zachować kolorystykę neutralną, w której każdy potencjalny najemca bez trudu się odnajdzie. Charakter mieszkania możemy podkreślić kilkoma mocniejszymi akcentami kolorystycznymi odpowiednio zestawiając dodatki i akcesoria.

W każdym mieszkaniu na wynajem powinno być przygotowane miejsce do spania. Jeśli mieszkanie jest małe, sprawdzi się rozkładana sofa.

Niezbędna jest szafa, stół i krzesła jako miejsce do jedzenia oraz do pracy.

Dywan i stojąca lampa nada przytulności każdemu pomieszczeniu.

Mile widziana jest pralka i zmywarka do naczyń.

Jeśli mieszkanie jest puste, można z jego umeblowaniem poczekać na pierwszego lokatora i wówczas kupić potrzebne rzeczy zgodnie z jego sugestiami.

Z naszego doświadczenia wynika jednak, że mieszkania ładnie zaaranżowane szybciej znajdują nowych najemców.

Po trzecie ...

Zawsze warto popatrzeć na nieruchomość oczami klienta i odpowiedzieć sobie na pytanie czy w tak przygotowanym wnętrzu chciałbym zamieszkać?


 
Przygotowane przez nas mieszkanie na wynajem, neutralne wnętrze z dodatkami w kolorze czerwieni.


Wyróżnione posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page